Vizyonumuz
''Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.''

 • DOLAR
  8,5743
  %0,30
 • EURO
  10,1186
  %0,51
 • ALTIN
  498,32
  %0,60
 • BIST
  1.349
  %-0,18
Üçüncü Gün

Üçüncü Gün

… üçüncü gün

Zonguldaklı Recep Abi (Patronun kayınbiraderi) ile çalışacağım. Yücel Abi ile yakaladığımız Kadını anlattım ve neler öğrendiğimi söyledim. Takip ettiğin müşteriyi kasaları terk edene kadar takip etmem gerektiğini, müşterinin kaç parça ile kabine girdiğine, kaç parça ile çıktığına dikkat etmem gerektiğine ve eksik parça var ise kabini kontrol etmem gerektiğini (acaba kabine mi bırakıldığını kontrol etmem gerekiyor).
Recep Abi normal karşıladı olanları ve yorum yapmadı. Kendisine bir alış veriş arabası aldı ve içine her bölümden bir şeyler koydu (kendimce dedim adam alış veriş yapıyor) iki dirseğini koydu ve süzüle süzüle dolandı. Bende kendimce hem onun yaptıklarını izledim hem de dünkü öğrendiklerimi uygulamak amaçlı, vaktin bir çoğunu tekstil bölümünde geçirdim. Aradan biraz vakit geçti ve Recep Abi yanıma geldi “Gel benimle” dedi ve kasalara doğru gittik. Yaşlı bir bayanı gösterdi bana “Kasada ne ödüyor izle ! Pembe Renk bir ruj ödeyecek mi ?” dedi ve yanımdan ayrıldı. Ben kadının hemen arkasında sırada yerimi aldım ve izlemeye başladım. Yaşlı kadın bütün alış veriş arabasındaki ürünleri tek tek kasa bandına koydu, ama aralarında ruj yoktu.
Hepsini ödedi ve benim gözlerim Recep Abi’yi arıyordu. Heyecanlanmıştım ve ne yapacağımı kestiremiyordum.
Yaşlı kadın çıkışa doğru ilerliyordu ki Recep Abi bir sütunun arkasından çıktı ve yaşlı kadını, kimliğini göstererek durdurdu. Hemen yaklaştım, Recep Abi kadına “Reyondan aldığınız Pembe ruju kasada ödemediniz, lütfen beni büroya kadar takip edin !”dedi.
Yaşlı kadın bunu inkar etti, ama Recep Abi çok sakin bir üslup ile davetini tekrar etti. En önden bir bayan kasiyer, sonrasında ben, yaşlı kadın ve en arkadan Recep Abi büroya doğru ilerliyorduk ki birden Recep Abi “Elinizi cebinizden uzaklaştırın !” komutu verdi Yaşlı Kadına. Büroda “Sağ dış ceket cebinde Pembe Ruj !” dedi ve ekledi “Lütfen masanın üzerine koyunuz ! Polis çağırmam gerekmesin !”.
Yaşlı kadın çıkardı ve “Ödemeye unuttum” dedi. Biz polis tutanağını hazırladık, kadın imzalayıp gitti. Recep Abi bana şunu söyledi “Hırsızı daima komutlarla önden götüreceksin büro, yoksa yolda çaldığı parçayı atarsa üzerinde, sen suçlu duruma düşersin !” dedi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra, Recep Abi ile kozmetik bölümünde üç genç kız gördük, parfümlere bakıyorlar ve deniyorlardı. Hepsi birer parfüm aldı ve bir koridor ileri gittiler, sesleri duyuluyordu. Geri geldiler parfümler reyonuna ama aldıkları ellerinde değildi. Recep Abi bir koridor ileri gitti ve etrafı kontrol ediyordu, reyonların arkasında buldu boş parfüm kartonlarını ve kartonlara dokunmadı.
“Gel kasalara gidelim !” dedi. Kasalara doğru yöneldik. “Neden çıkıyoruz Abi ?” diye sorduğumda – “Rahat, rahat çalsınlar, bizi görürlerse çalmazlar !” dedi. Aradan bir saat geçtikten sonra geldiler kasalara, ellerinde içecek vardı – onları ödediler. Durdurduk ve bayan bir kasiyer ile büroya gittik. Recep Abi önde ve ben arkalarında. Bizim gördüğümüz Parfümler ve epey farklı farklı kozmetik ürünleri çalmışlardı. Hepsi ağlıyor ve yalvarıyorlardı “Velilerimize bir şey demeyin” diye. Onlara iki seçenekleri olduğunu anlattık, ya polisi arayacaktık, polis eşliğinde gideceklerdi evlerine, ya da Velilerini çağıracaktık, çünkü yaşları (11-13) tutmuyordu.
Velileri geldi, kızdılar çocuklarına ve onları götürdüler. Recep Abi’ye Tekstil Bölümüne gelen hırsızı sordum, hep Kot Pantolonu çaldığını ama hiç kimsenin görmediğini söyledi, şüphelendikleri bir tipin de olmadığını iletti. “Muhtemelen çantalı birisi olabilir, çünkü bir gelişte 7-10 arası pantolon çalıyor – oda vücuda sığmaz” dedi. “Bugün gelmedi ama nasıl olsa yakalayacağız !” dedi. Recep Abi’ye “Phantom – Hayalet !” dedim. Gülümsedi.

devam edecek….

Hits: 14

Lütfen Beğeninizi Paylaşarak Bize Destek Olunuz
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN