Vizyonumuz
''Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.''

 • DOLAR
  $1.299,1400
 • EURO
  $0,2573
 • ALTIN
  $31.475,0000
 • BIST
  $130,5400
Hertz Mahkemeden İflas Başvurusunda Bulundu

Hertz Mahkemeden İflas Başvurusunda Bulundu

Coronavirus: Pandemi kayıplarından sonra araç kiralama firması Hertz iflas başvurusunda bulundu.Mahkeme belgelerine göre, araba kiralama şirketi Mart ayı sonuna kadar tüm gelirini kaybetmişti.

Araç kiralama şirketi Hertz, coronavirus pandemi sırasında seyahatlerin durdurmasından sonra iflas başvurusunda bulundu. Bir Hertz sözcüsü  iflas talebinin sadece ABD ve Kanada operasyonlarıyla ilgili olduğunu söyledi.

“Önemli bir iş” olarak açık kalmasına izin verilmesine rağmen, firma, İngiltere ve İrlanda da dahil olmak üzere COVID-19 un ortaya çıkması ile  şubelerinin çoğunu kapatmak zorunda kaldı.

Mahkeme belgelerine göre, şirket tüm gelirini kaybetti ve Mart ayı sonuna kadar 15,3 milyar £ borca girdi.

Aynı zamanda dünya çapında 12.000  den fazla çalışanını çıkartmak  ve 4.000 daha fazla işçiyi ise  kısa çalışma işlemine  koymak zorunda kaldı.

Hertz, İflas Masasının Bölüm 11’in yeniden yapılandırılması için başvuruda bulundu,.bu da alacaklıların sakat borçlarının tam geri ödemesinden daha azını ödemek zorunda kalacakları, ancak işin yine de faaliyet gösterebileceği anlamına geliyor.

Mayıs ayında yayınlanan ilk çeyrek raporunda zaten büyük borç endişelerini işaretlemişti.

Hertz
Herzt Avrupa operasyonlarına şimdilik devam ediyor

Hertz Raporu

Tüm işletmede sadece 820 milyon sterlin nakit mevcutken, patronlar çalışmaya devam edemeyeceklerinden korkuyorlardı.

Raporda şunlar yer almaktaydı : “Yönetim, şirketin bu üç aylık raporun yayın tarihinden itibaren.bir yıl içinde devam eden bir endişe olarak devam edebilme kabiliyeti konusunda önemli bir şüphe olduğu sonucuna vardı.”

Ayrıca, 18 Mayıs’ta Katherine V Marinello’nun altı yıl içinde dördüncü genel müdürü seçilmesinden sonra yönetim sorunları ile mücadele etti.

İngiltere ve İrlanda’da 400’den fazla satış noktası bulunan firma, ayakta kalabilmek için kilit işçilere% 40’a varan ücret indirimleri sunmakta.

Ancak hava ve demiryolu yolculuğu Mart ayında dururken, şubelerinin birçoğu havaalanlarına ve tren istasyonlarına bağlı olan Firmanın daha da  ağır bir darbe almasına yol açtı.

Şirket, “Hertz’in Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda bölümleri S Bölüm 11 başvurusunun dışında tutuldu.ve Hertz İngiltere ve operasyonlarımız normal şekilde devam ediyor.” açıklamasında bulundu. “COVID-19’a yanıt olarak yeni sanitasyon protokollerimiz de dahil olmak üzere müşterilerimize aynı yüksek konfor seviyesinde hizmet vermeye devam  ediyoruz.”

Hits: 60

Lütfen Beğeninizi Paylaşarak Bize Destek Olunuz
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hertz iflas

BİRDE BUNLARA BAKIN